Megerősítem a múlt héten megjelent hírt: beadtam közszolgálati jogviszonyomról való lemondásomat - közölte Beleznay Éva, Budapest főépítésze közleményben. Beleznay emlékezett arra, hogy pályázatában 2007-ben rögzített tervei akkor találkoztak a városvezetés elképzeléseivel, ám már a helyzet megváltozott.
A városvezetés elfogadta és tudomásul vette a főépítész lemondását, és az elmúlt napokban arra kereste a megoldást, hogy a ciklus hátralevő részében se maradjanak szakmai irányítás nélkül a legfontosabb budapesti építészeti és városfejlesztési projektek - közölte a fővárosi sajtóiroda.
A távozó főépítész a következő két hónapban még teljes jogkörrel látja el feladatait, ezt követően pedig, a városvezetés kérésére, az önkormányzati ciklus végéig a főpolgármester városfejlesztési tanácsadójaként a legfontosabb projektek megvalósításában továbbra is részt vesz.
A városvezetés döntése értelmében a főépítészi poszt betöltésére ebben az önkormányzati ciklusban már nem írnak ki pályázatot, meghagyva ezzel a lehetőséget a következő városvezetésnek arra, hogy szabadon dönthessenek Budapest főépítészének személyéről.
