BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éven belüli költségvetési prognózis akar a költségvetési tanács

Tovább rúgózik a költségvetési tanács a 2010-es költségvetéssel kapcsolatos bírálatán - a rég elmondott javaslatok között egy új elem is szerepel: a testület arra kéri a kormányt, hogy az idei költségvetési hiányt befolyásoló főbb tételekre adjon éven belüli prognózisokat.

2010. január 14. csütörtök, 14:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Költségvetési Tanács ott folytatja az idei évben - ahol tavaly abbahagyta: a testület újra felhívta a kormány figyelmét, hogy az állami cégek veszteségének elszámolása csak a tartalékok felhasználásával lehetséges - ami nem lenne szerencsés a testület szerint. Ezért a tanács a költségvetés e módosítását javasolja a kormánynak.

A tanács szerint a 2010 költségvetésben még mindig túl sok az olyan kiadási tétel - ami túlléphető minden különösebb felhatalmazás nélkül - ez pedig az idei hiánycélt veszélyezteti. Ezért a Költségvetési Tanács (KT) azt javasolja a kormánynak, hogy vezessen be olyan döntési mechanizmust, amely megakadályozza a túllépések elfutását. A KT közleményében újfent felszólított a kormányt, hogy a 2011-12-es költségvetések hiánycélját nominálisan is határozza meg - ne csak a GDP arányában határozzák meg. A tanács egy új javaslattal is előrukkolt, amelyben arra kéri a kormányt - nem utolsó sorban a kormányváltásra gondolva - hogy adjon a költségvetési hiányra, illetve a hiányt befolyásoló főbb kiadási és bevételi tételek lefutására éven belüli prognózist. A PM tavaly szakított azzal a gyakorlattal, hogy havi és negyedéves prognózist ad költségvetési tételek alakulására - ám mindig csak az esedékes negyedév végére.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet