BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbízhatatlanok lettek a börtönök is

Egyéves késéssel, de begyűrözött a válság a közszférába is: a költségvetési intézményrendszer már felélte a tartalékait, ugyanis tartozásállománya november végén 32,6 milliárd forintra emelkedett – ami egy hónap alatt 8,1 milliárd forint növekedést jelent – derült ki a Magyar Államkincstár (MÁK) adataiból.

2009. december 22. kedd, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Abszolút újdonságnak számít, hogy a nem fizető közintézmények sorába került három büntetés-végrehajtási (bv) intézet is: novemberben a Budapesti Fegyház és Börtön 225 millió forint elmaradásról adott számot, míg a márianosztrai bv-intézet 108 millió forinttal, a veszprémi 55 millió forinttal tartozott a beszállítóinak.

További részletek a Napi Gazdaság mai számában

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet