BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a jövő évi tartalékokból költ a kormány

Rég nem látott költségvetési tartalékokkal indul neki a kormány a jövő évnek – és soha nem terhelte már a költségvetési év előtt a tartalékokat annyi ígéret, mint idén.

2009. december 18. péntek, 04:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kétszázmilliárd forintot meghaladó tartalékokat máris tetemes ígéretek apasztják: a kórházak hatmilliárd forintos plusztámogatását már a jövő évi költségvetés terhére tervezi kifizetni a kormányzat. Bajnai Gordon miniszterelnök és Demszky Gábor főpolgármester a héten írta alá a BKV költségvetési támogatásáról szóló megállapodást: eszerint a fővárosi közlekedési cég 18 milliárd forintot kap három részletben a jövő évi költségvetésből, illetve ötmilliárd forintnyi hitelgaranciát. Ugyancsak a jövő évi tartalékokat terheli a magyar honvédség afganisztáni szerepvállalásának bővülése.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki számában

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet