A Szociális és Munkaügyi Minisztérium rendelete alapján 2009. december 24. szabadnap, míg 2009. december 19. (szombat) munkanap lesz - hívja fel a figyelmet a fővárosi sajtóiroda. Ennek megfelelően 19-én munkanapi üzemidő szerint kell fizetni a parkolásért.
2009. december 24-én (csütörtök) üzemkezdettől 2010. január 3-án (vasárnap) üzemzárásig a parkolás ingyenes lesz. Az ingyenesség ezúttal sem vonatkozik a Budai vár, a Margitsziget és a Citadella parkolókra, itt a megszokott rend szerint, 0 órától 24 óráig kell várakozási díjat fizetni.
A változásokat a parkolási társaságok a jegykiadó automatákon matricán jelzik.
