BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Simor óvatosságra int az euróval kapcsolatban

Magyarország az elmúlt időszakban közelebb került az euró bevezetéshez annyiban, hogy a két legnehezebben teljesíthető mutató az infláció és az államháztartás hiánya – közelebb került a célhoz.

2009. december 2. szerda, 13:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyanakkor most nem lehet megítélni, hogy hol a forint egyensúlyi árfolyama – akkora változások történtek a világgazdaságban – emiatt viszont nem lenne szerencsés túl gyorsan igyekezni az eurózónába – mondta Simor egy az euró bevezetést firtató képviselői kérdésre.

Az MNB önmaga nem tűz ki célokat – ezt kormánnyal együtt kell megtennie, ráadásul a célok teljesítéséért is kormány tud érdemben tenni.

Az ERM-2-ben a lehető legrövidebb időt – két évet - kell eltölteni, akkor kell az euró előszobájába belépni, ha már lesz céldátum. A döntést sem szabad korán bejelenteni – mert ez spekulációra csábítja a piacot – ezért az ERM-2 belépést (is) nagyon gondosan kell megtervezni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet