BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komolyan kell venni az OTP figyelmeztetését

Az OTP máris túlteljesítette a fél évvel korábbi eredmény várakozásokat, így valóban lehetősége nyílik arra, hogy az utolsó három hónapban a céltartalékképzésre koncentráljon - mondta el a Napi Gazdaságnak Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank elemzője.

2009. november 13. péntek, 12:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ennek alapján pedig komolyan kell venni a menedzsment kijelentését arról, hogy az utolsó három hónapban nem a profit maximalizálása lesz az elsődleges cél.

Az elemző szerint ez jó stratégiai is az OTP vezetőségének a részéről, főleg a harmadik negyedév folyamatait látva. A gyorsjelentésből ugyanis az derül ki, hogy Bulgária és Ukrajna esetében lehet számítani nagyobb céltartalékolásra. Az ukrán helyzet ugyanis gyászos, az átstrukturált hitelek 40 százalékos aránya mellett a bedőlt kölcsönöké is mintegy 20 százalékot tesz ki, és nem látszik még a fordulat.

Bulgáriában ugyan kismértékben romlott a hitelek aránya, azonban az elmúlt hónapokban alacsony volt a céltartalékolás, emiatt pedig csökkent a lefedettsége e bedőlt hiteleknek (NPL).

Az utolsó három hónapban tehát e két piacra érdemes nagyon odafigyelni, hiszen a harmadik negyedévi jelentés megmutatta, hogy Oroszországban jól alakult a bank helyzete, és itthon is csökkent a romló hitelek arányának a növekedése.

Mindezek alapján Herczenik fenntartja, hogy jó vételi lehetőség csak a könyvértéken, vagy az alatt van az OTP esetében, a részvény célára ugyanakkor felülvizsgálat alatt van.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet