BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyol csapás az Opel-felvásárlásra

Nagy-Britannia után Spanyolország is az Európai Bizottsághoz (EB) fordult az Opel felvásárlásának felülvizsgálatát kérve. Miguel Sebastián ipari miniszter levelet írt Günter Verheugen ipari ügyekért felelős biztosnak, amelyben amellett érvel, hogy az autógyártót a leghatékonyabb elemek megtartásával kell átszervezni - derül ki a Financial Timeshoz (FT) eljuttatott dokumentumból.

2009. szeptember 29. kedd, 08:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezzel az Opel zaragozai üzemére utal, amely - az FT birtokában lévő belő anyagok tanúsága szerint - a vállalat legnagyobb termelékenységgel dolgozó bázisai közé tartozik. A házi statisztika azt mutatja, hogy decemberben a rüsselsheimi központban közel 14 órával, a nagy-britanniai Ellesmere Portban pedig 8 órával több időbe került egy autó előállítása, mint Zaragozában. Ennek ellenére a napvilágot látott információk szerint az Opelben német állami segítséggel többséget szerző Magna-konzorcium Spanyolországban és Belgiumban arányosan több munkahelyet építene le, mint Németországban. Sebastián levele ellenkező álláspontot tükröz, mint amit az Opel munkástanácsát vezető Klaus Franz fejtett ki a napokban - az utóbbi szerint ugyanis a német üzemek hatékonysága nem marad el a többi európai Opel-gyárétól.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet