Alkalmasnak találta Gadó Gábort és Wallacher Lajost a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettesi pozícióinak betöltésére az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottsága keddi ülésén, a képviselők támogatták azt is, hogy Gadó Gábor a Versenytanács elnöke legyen. A jelen lévő képviselők közül mindkét esetben 16-an támogatták, illetve 11-en ellenezték a kinevezést - írta az MTI Eco.
A jelölteket a köztársasági elnök nevezi ki hat évre.
Gadó Gábor az ülésen elmondta: a hivatalnak kiszámíthatóan, hatékonyan, a gazdasági verseny mellett elkötelezetten kell működnie, s az erre vonatkozó törvényt a valódi célja, rendeltetése szerint kell alkalmaznia. A hivatalnak a törvényt azért kell következetesen betartatnia, illetve a versenyt azért kell következetesen támogatnia, hogy a vállalatok tudják, tetteik milyen következményekkel járnak - tette hozzá.
Wallacher Lajos a meghallgatáson egyetértett azzal, hogy a jogbiztonság nagyon fontos érték a fogyasztók szempontjából is, hasonlóan fontosnak nevezte azt is, hogy a jogalkalmazó tevékenysége kiszámítható legyen azért, hogy a jogkövetők és a jogsértők is tudják, a hivatal hol és milyen módon fog beavatkozni.
