BUX 138714.03 -0,56 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dugók lehetnek a Forma-1 hétvégéjén

Ismét a forgalmi rend változására kell majd számítani az M3-as Budapest - Mogyoród közti szakaszán július 24 és 26 között a Forma-1 Magyar Nagydíja miatt.

2009. július 22. szerda, 11:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Hungaroring környéki forgalmi rend változások alapvetően az elmúlt évek gyakorlatát követik - írja az Állami Autópálya Kezelő Zrt. sajtóközleménye.

Az M3-as autópálya jobb oldalán, az M0-ás autóút csomópontja és a Ring pihenőhely között (13-18. kilométerszelvény) a leállósávon külön forgalmi sávot alakítanak ki a VIP-vendégek részére. Ezen keresztül csak ők közelíthetik meg a versenypályát, a többi néző a 19,15 kilométerszelvénynél létesített ideiglenes lehajtónál kanyarodhat a Hungaroringhez vezető összekötőútra.

Fontos tudnivaló, hogy az M3-as autópálya felől a rendezvény helyszíne a 13. kilométerszelvénytől útdíj megfizetése ellenében közelíthető meg. A versenypálya Budapestről a 23-as jelzésű Mogyoródi csomópont felől szintén elérhető lesz.

Az ideiglenes forgalmi rendet az M3-as autópályán és idén először az M0-ás autóúton is tájékoztató táblák fogják jelezni (előbbi esetében a hidakra szerelve, az utóbbinál pedig az út mellett elhelyezve).

A verseny után Budapest felé a 23-as jelzésű csomópontnál, illetve a Ring pihenőhelyen keresztül lehet felhajtani az M3-as autópályára. Itt várhatóan szombaton az időmérő edzés után, 14-15 óra körül, vasárnap pedig a verseny végeztével, 16 és 18 óra között fog jelentősen megnövekedni a forgalom.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet