BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távozik az NBH első embere

Bajnai Gordon miniszterelnök Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója kérésének eleget téve, és a kérés indoklását figyelembe véve, érdemei elismerése mellett szeptember 1-jei hatállyal felmentette főigazgatói tisztsége alól a főigazgatót - közölte a kormányszóvivői iroda.

2009. július 20. hétfő, 13:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Miniszterelnök köszönettel nyugtázta, hogy a főigazgató szolgálati ideje alatt vezetésével végrehajtott átszervezés sikeres volt, a Nemzetbiztonsági Hivatal a korábbinál korszerűbb és hatékonyabb struktúrával dolgozik, és egy sor feladat megoldásában – így legutóbb az ún. Magyarok Nyilai csoport felfedésében – a rendőri szervekkel szorosan együttműködve eredményes munkát végzett: tevékenysége elismerésre talált a baráti országok hasonló szolgálatainál is.A Miniszterelnök a szeptember 1-jével megüresedő NBH főigazgatói hely betöltésével - Ficsor Ádámnak, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszternek a javaslatára - Balajti László dandártábornokot, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat jelenlegi főigazgatóját kívánja megbízni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet