BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre többe kerül az adófizetőknek a Forma-1

A mogyoródi futamok rendezési jogdíját rendre az adófizetők állják, idén rekordösszeget – négymilliárd forintot – fizetnek a Formula One Management (FOM) Ltd-nek.

2009. július 17. péntek, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A versenyt rendező, többségi állami tulajdonban lévő Hungaroring Zrt. és a jogdíjakat birtokló FOM dollárban kötötte ki a jogdíjat és nem volt elég a költségvetésben elkülönített 2,9 milliárd forint. A kormány a múlt héten döntött, hogy további egymilliárd forintot ad a pénz kifizetéséért felelős önkormányzati tárcának. (Június elején, az elvi döntés megszületésekor még 1,7 milliárd forint pluszigénnyel számoltak.)

További részletek a mai Napi Gazdaságban

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet