BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megregulázná a bankokat Bajnai

A miniszterelnök péntekre magához rendelte több bank vezetőjét, a bankszövetség elnökét, a PSZÁF és a Versenyhivatal vezetőit.

2009. július 16. csütörtök, 09:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ATV információi szerint Bajnai Gordon kormányfő azért hívta össze a pénteki egyeztetést, mert néhány bank levélben arról tájékoztatta ügyfeleit, hogy szinte bármilyen indokkal emelhetik a törlesztőrészleteket. A miniszterelnök egy öt pontból álló javaslatcsomagot készül előterjeszteni, amelyet ha elfogadnak, nem lehet majd mondvacsinált okokra hivatkozva, mindent ráterhelni az adósokra – tudta meg az ATV.

A kormány azt tervezi, hogy kormányrendelettel pontosítják a bankok egyoldalú szerződésmódosítását korlátozó törvényt, nem egyértelmű ugyanis, hogy a banki szerződéseket egyoldalúan vagy közös akarattal kell-e szükség esetén módosítani, a törlesztőrészletek, az áthidaló lakáshitelek és az egyoldalú szerződésmódosítások ügyének felülvizsgálatáról is egyeztetnek majd.

A kormányszóvivő az ATV híradójának azt mondta: olyan megoldásokról tárgyalnak majd, amely védi a fogyasztók érdekeit, de nem okoz felesleges költségeket. A Bankszövetségnél azt mondják, minden kérdésben nyitottak a javaslatokra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet