Tátrai Miklós munkaügyi bírósághoz fordul, mivel szerinte a jogszabályok és a munkaszerződése alapján Oszkó Péter pénzügyminiszternek nem volt joga a felmentésére vonatkozó döntést hozni - derül ki a Népszabadság mai számában közölt interjúból. Tátrai úgy véli: a munkaviszony megszüntetése során számos ponton megsértették a vonatkozó jogszabályokat, e formai problémáknál azonban sokkal fontosabbnak gondolja a tartalmit.
Ha mindaz igaz lenne, ami a felmondásban szerepelt, akkor a vagyonkezelő - velem az élén - pocsék munkát végezhetett az elmúlt másfél évben. Nem hogy javítottunk volna az állami vagyongazdálkodás helyzetén, hanem rontottunk rajta. Ezek az állítások azonban minden alapot nélkülöznek, egyenként cáfolhatók - fejtette ki a vagyonkezelő volt vezetője a lapban.
A saját és a kollégái szakmai hitelének megőrzése érdekében kell bírósághoz fordulnia - tette hozzá Tátrai. A felmondási összegről szólva azt mondta: ez több tízmillió forint, de nem ezért fordul bírósághoz, hanem mert azt gondolja, hogy "Magyarország jogállam, amelyben a pénzügyminiszternek is be kell tartania a jogszabályokat".
