BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bíróságra megy a volt MNV-vezér

Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kedden menesztett vezetője munkaügyi bíróságon támadja meg a felmentéséről szóló miniszteri döntést.

2009. július 16. csütörtök, 08:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tátrai Miklós munkaügyi bírósághoz fordul, mivel szerinte a jogszabályok és a munkaszerződése alapján Oszkó Péter pénzügyminiszternek nem volt joga a felmentésére vonatkozó döntést hozni - derül ki a Népszabadság mai számában közölt interjúból. Tátrai úgy véli: a munkaviszony megszüntetése során számos ponton megsértették a vonatkozó jogszabályokat, e formai problémáknál azonban sokkal fontosabbnak gondolja a tartalmit.

Ha mindaz igaz lenne, ami a felmondásban szerepelt, akkor a vagyonkezelő - velem az élén - pocsék munkát végezhetett az elmúlt másfél évben. Nem hogy javítottunk volna az állami vagyongazdálkodás helyzetén, hanem rontottunk rajta. Ezek az állítások azonban minden alapot nélkülöznek, egyenként cáfolhatók - fejtette ki a vagyonkezelő volt vezetője a lapban.

A saját és a kollégái szakmai hitelének megőrzése érdekében kell bírósághoz fordulnia - tette hozzá Tátrai. A felmondási összegről szólva azt mondta: ez több tízmillió forint, de nem ezért fordul bírósághoz, hanem mert azt gondolja, hogy "Magyarország jogállam, amelyben a pénzügyminiszternek is be kell tartania a jogszabályokat".

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet