BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa szereti a magyar dinnyét

Egy éve az Auchan akciója miatt a termelők az áruház elé borították dinnyéjüket, a mostani akció árletörő hatásától azonban nem tartanak, a termelés kétharmada Európába megy.

2009. július 10. péntek, 08:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az utcai árusok 120-150 forintért kínálják a dinnye kilóját, míg az áruházláncok többségénél az ár már száz forint alatt van. Mától elsőként az Auchan kezd akciózni a dinnyével: a kilónkénti 59 forintos ár valóban a legalacsonyabb a piacon - írja a Népszabadság. Egy éve a dinnyetermelők Karsai József szocialista országgyűlési képviselő vezetésével az Auchan egy hasonló akciója miatt kezdték ingyen osztani a dinnyét. Simonka György, a Magyar Dinnyeszövetség elnöke a lapnak elmondta: a termelőket ez az ár egyáltalán nem zavarja, hiszen most a kereskedők kilónként 35-40 forintos áron veszik át a dinnyét. Véleménye szerint az alacsony árnál többet árt a balhé, illetve az, ha az akció hatását felnagyítják. Számításai szerint az Auchan a hazai dinnyepiac legfeljebb egy százalékát fedi le, miközben a magyarországi termelés kétharmadát exportálják a gazdák, tehát az 59 forintos akció hatása elenyésző, ennél sokkal fontosabb, hogy az áruházláncok legalább viszik a dinnyét – írja a lap. A cikkből az is kiderül, hogy egész Európában keresik a magyar dinnyét, az elmúlt napokban egy-két eurócenttel emelkedett az átadási ár, az idén a tavalyinál legalább harmadával kevesebb dinnyére számítanak a termelők.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet