BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét sztrájkolhatnak a vasutasok

A VDSZSZ elnöke szerint, amennyiben a kormány intézkedéseiről folytatott egyeztetések eredménytelenek lesznek, "keményebb eszközöket" is bevethetnek.

2009. június 30. kedd, 08:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Népszava információi szerint tiltakozik a kormány MÁV-átalakítást célzó tervei ellen a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ), amely minden törvényes eszközt igénybe kíván venni, hogy annak végrehajtását megakadályozza. Gaskó István, a szakszervezet elnöke szerint a kormányzati anyag csak a MÁV-ingatlanok átcsoportosításával és eladásával foglalkozik, nem taglal szakmai kérdéseket, mint például a szolgáltatási színvonal javítása - írja a lap. Gaskó az egyeztetések eredménytelensége esetére "keményebb eszközök" bevetését helyezte kilátásba, továbbá arra kéri a kormányt, hogy ebben a ciklusban már ne tervezzen "felelőtlen intézkedéseket", mert - ahogy a Népszava szerint fogalmazott - "nincs hozzá hitele". Legutóbb májusban tartott a szakszervezet - a csekély érdeklődés miatt fél nap után lefújt - sztrájkot.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet