BUX 137934.55 -1,12 %
OTP 44310 -1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a távfűtés nem lesz drágább holnaptól

Az áfa-kulcs 5 százalékos emelkedése miatt júliustól többet kell fizetni a budapesti közszolgáltatásokért.

2009. június 30. kedd, 20:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az áfa-emelés mértékével növekszik júliustól a vízdíj, a csatornahasználati díj, a szemétszállítási díj és a szennyvízszippantás tarifája. E szolgáltatások esetében nem volt szükség újabb közgyűlési döntésre, mivel korábban a nettótarifák mértékét határozták meg - írja az MTI.

A BKV-nál a vonaljegy 3,4 százalékos emelés után 300 forintba kerül majd az eddigi 290 forint helyett, a dolgozói bérlet 4,4 százalékkal lesz drágább, 9 400 forintba kerül holnaptól, a tanuló- és a nyugdíjasbérletért pedig 4,2 százalékkal többet, 3 700 forintot kell majd fizetni. Az emelés mértéke a családi jegynél a legmagasabb: 4,8 százalék, amelyet júliustól 2 200 forintért árulnak majd.

Nőnek a kéményseprési tarifák is: az egyedi gyűjtőkémény esetében 71 forinttal, a gyűjtőkéményeknél 158 forinttal kell többet fizetni, így 1 773, illetve 3 955 forint lesz a tarifa.

A távfűtés ára viszont nem változik az áfa-emelés ellenére sem, mivel a Főtáv Zrt. ebben a hónapban árengedménnyel kompenzálja a drágulást, augusztustól pedig a törvényi szabályozás alapján 18 százalékra csökken az áfa-kulcsa.

Az energiaügyi miniszter rendeletének megfelelően az áfa emelése miatt júliustól nő a gáz és a áram ára is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet