BUX 137934.55 -1,12 %
OTP 44310 -1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ingatlanadó fellélegezhet, Bajnai megvédte

A miniszterelnök szerint a vagyonadó a szegényebbeknek kedvez, a 3,9 százalékos hiánycélt pedig az ennél magasabb várakozások ellenére tarthatónak véli.

2009. június 30. kedd, 10:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bajnai Gordon az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában megvédte a tegnap elfogadott vagyonadót. A miniszterelnök megismételte korábbi kijelentését, hogy a számítások szerint 40-50 milliárd forintot hozó adónem a vékony, vagyonos rétegtől vesz el, és annak ad, aki dolgozik, hiszen a magyar munkavállalók 91 százaléka alacsonyabb adósávba tartozhat majd - tette hozzá. Bajnai attól sem tart, hogy a vagyonadó megbukik az Alkotmánybíróságon, ha a testület elé kerül. Úgy ítéli meg, hogy a 3,9 százalékos hiánycél tartható, annak ellenére, hogy több intézet ennél magasabb államháztartási hiányt prognosztizál.

A miniszterelnök szerint a legnagyobb kockázat abban rejlik, hogy a nyugati gazdaságok milyen gyorsan tudnak kilábalni a válságból, mert szükségünk van az exportpiacok megtartására, de nem számít arra, hogy még az idén növelni kell az államháztartás bevételeit. A jövő évi költségvetés novemberi elfogadását célzó szándékot azzal indokolta a kormányfő, hogy ez azt üzenné a külföldi befektetőknek, hogy Magyarország stabil, és biztosan végigmegy azon az úton, amelyet kitűzött maga elé.

A miniszterelnök nem számol azzal, hogy az idő előtti költségvetés idő előtti választásokat hozna, aggódik viszont az ellenzék azon nyilatkozatai miatt, amelyek arról szólnak, hogy kormányra kerülve mindent visszavonnának. Ez ugyanis azzal járna, hogy pillanatok alatt tíz százalékra nőne az ország hiánya, egyetlen nap alatt fejre állna a gazdaság, a forint árfolyama pedig soha nem látott mélységbe zuhanna - mondta a miniszterelnök. A hét végi MSZP-kongresszustól a belső megújulásról szóló vita lezárását és a kormány melletti kiállást várja Bajnai. Szerinte a kormányzás kérdése nem vetődik fel, mert az MSZP is tisztában van azzal, hogy Magyarországnak jobb az, ami most folyik, mintha jönne egy kampányidőszak, tele felelőtlen ígérgetésekkel. De ha mégis kiderül, hogy nincs a kormány mögött stabil támogatás, fel kell menni a Sándor-palotába, és jöjjön az előre hozott választás - tette hozzá a kormányfő, aki megerősítette, hogy nem vállalná újra a posztot, és szakértő miniszterei sem dolgoznának egy új kormányban.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet