BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válság idején is erősödik a Subaru (x)

Miközben a gazdasági válság miatt meredeken zuhannak az autóeladások, a Subaru hazai értékesítése növekszik. Mindez nem csupán bűvészkedés a statisztikai adatokkal; egy nemrégiben készített felmérés szerint a magyar vállalatvezetők egyre szívesebben választják a Subarut szolgálati autónak. A népszerűség okáról Groska Mihályt, a márkát forgalmazó Emil Frey Import Kft. ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

2009. június 29. hétfő, 06:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A márkát mindig is sokra tartották az autórajongók, most viszont az derült ki, hogy a Subaru-modellek nemcsak kívánatosak, hanem a vásárlási listákra is felkerültek. Miért?

A vállalati ügyfélkört leginkább a dízelmotor bevezetése hozta be. Sok cégvezető már eddig is rokonszenvezett az autóinkkal, de a benzinmotor gyakran kizáró ok a céges vásárlásoknál. Ez a gond most megoldódott, ráadásul a boxer-dízel kifejezetten jól sikerült, úgyhogy határozott vonzerőt jelent az autóválasztás során.

Tehát ezért született a dízelmotor?

Nem csupán ezért, bár a piaci igény tagadhatatlanul erős volt. De az sem titok, hogy a dízelváltozatok segítenek az Európai Unió által előírt emissziós szint elérésében.

A céges vásárlások szaporodása mennyire mutatkozik meg az eladási adataikban?

A piaci részesedésünk tavaly óta jelentősen megnőtt. És ez nem csupán viszonylagos növekedés egy szűkülő piacon, hiszen idén több, mint 30 százalékkal több autót adtunk el, mint tavaly ilyenkor. Már 2008-ban is a Subaru érte el a legnagyobb növekedési ütemet Magyarországon, ez az idei év első negyedévében sem változott. A mi vevőinket kevésbé érinti a válság, mint ahogy a hitelbírálatok szigorodása sem, bár tény, hogy mi is vesztettünk már el vevőt hitelproblémák miatt.

Vállalati ügyfeleknél ez ma még aligha jelenthet gondot. Ők melyik modellt választják legszívesebben?

Természetesen a Legacy dízelváltozata vezet a listán, de a dízelmotoros Forester is népszerű. Ez utóbbi talán meglepő, mert vállalatvezetők ritkán választanak SUV-t, mégis sok ilyen modellt adunk el szolgálati autóként. Ez talán annak köszönhető, hogy a Forester más jellegű, mint a megszokott terepjárók. Az összesített eladásokban egyébként Európa más országaihoz hasonlóan nálunk is a Forester vezet.

A sportos arculat is a vállalati vevők miatt szorult háttérbe?

Nem, ez a döntés ettől függetlenül született. Az autósport egyébként is csak egy réteg számára volt komoly vonzerő; a vevők többsége már korábban is azért választotta a Subarut, mert egyedi, biztonságos és nagyon élvezhető autót keresett. Most pedig úgy tűnik, hogy a márka értékei idő- és válság-állók, amit az is alátámaszt, hogy a hatalmas krízist megélő amerikai autópiacon is növekedtek a Subaru eladásai.

Szóval jó dolog most Subaru-kereskedőnek lenni?

Ezt így túl egyszerű lenne kijelenteni. A mai gazdasági körülmények között Magyarországon Subarut árulni inkább presztízs és szerelem, még a növekvő eladások mellett is. Ettől függetlenül a rendkívül nehéz piaci körülmények között is arra törekszünk, hogy az országos hálózatunk gazdaságilag is érdekelt legyen minél több autó eladásában.

www.subaru.hu

-x-
-x-

Ez is érdekelhet