BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válság idején is erősödik a Subaru (x)

Miközben a gazdasági válság miatt meredeken zuhannak az autóeladások, a Subaru hazai értékesítése növekszik. Mindez nem csupán bűvészkedés a statisztikai adatokkal; egy nemrégiben készített felmérés szerint a magyar vállalatvezetők egyre szívesebben választják a Subarut szolgálati autónak. A népszerűség okáról Groska Mihályt, a márkát forgalmazó Emil Frey Import Kft. ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

2009. június 28. vasárnap, 06:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A márkát mindig is sokra tartották az autórajongók, most viszont az derült ki, hogy a Subaru-modellek nemcsak kívánatosak, hanem a vásárlási listákra is felkerültek. Miért?

A vállalati ügyfélkört leginkább a dízelmotor bevezetése hozta be. Sok cégvezető már eddig is rokonszenvezett az autóinkkal, de a benzinmotor gyakran kizáró ok a céges vásárlásoknál. Ez a gond most megoldódott, ráadásul a boxer-dízel kifejezetten jól sikerült, úgyhogy határozott vonzerőt jelent az autóválasztás során.

Ezért született a dízelmotor?

Nem csupán ezért, bár a piaci igény tagadhatatlanul erős volt. De az sem titok, hogy a dízelváltozatok segítenek az Európai Unió által előírt emissziós szint elérésében.

Melyik modellből lesz leginkább vállalati autó?

Természetesen a Legacy dízelváltozata vezet a listán, de a dízelmotoros Forester is népszerű. Ez utóbbi talán meglepő, mert vállalatvezetők ritkán választanak SUV-t, mégis sok ilyen modellt adunk el szolgálati autóként. Ez talán annak köszönhető, hogy a Forester más jellegű, mint a megszokott terepjárók. Az összesített eladásokban egyébként Európa más országaihoz hasonlóan nálunk is a Forester vezet.

A sportos arculat is a vállalati vevők miatt szorult háttérbe?

Nem, ez a döntés ettől függetlenül született. Az autósport egyébként is csak egy réteg számára volt komoly vonzerő; a vevők többsége már korábban is azért választotta a Subarut, mert egyedi, biztonságos és nagyon élvezhető autót keresett. Ám aki sportkocsira vágyik, még mindig megtalálja nálunk a legendás Impreza WRX STI-t.

Szóval a siker titka egyszerűen az új dízelmotor volt? Túl egyszerű receptnek tűnik ez egy válság idején...

A boxer-dízel önmagában még kevés lett volna. Ennél sokkal többet számít, hogy csaknem minden modellünk új, ráadásul még nincs is vége a megújulásnak. A közeljövőben újabb modellek bemutatásával tovább növelhetjük a márka itthoni népszerűségét. A válság láthatóan eddig kevésbé viselte meg a mi ügyfélkörünket. Ezt bizonyítja, hogy 2008 után az idei év első negyedévében is a Subaru érte el a legnagyobb növekedési ütemet Magyarországon.

www.subaru.hu

-x-
-x-

Ez is érdekelhet