BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A menedzserek szeretik az innovációs járulékot

Közleményben utasítja vissza a Menedzserek Országos Szövetsége a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap állami befizetésének eltörlésére irányuló tervezetet.

2009. június 24. szerda, 11:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Parlament előtt lévő törvényjavaslat a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapról szóló törvény állami befizetés mértékéről szóló paragrafusát hatályon kívül kívánja helyezni, ami ellen a Menedzserek Országos Szövetsége több okból is a leghatározottabban tiltakozik - közölte a szövetség elnöksége. Véleményük szerint a vállalatok által befizetett innovációs járulékkal azonos nagyságrendű állami befizetés elmaradása a teljes hazai innovációs rendszer összeomlásához vezet.

Nemhogy megszüntetni, hanem sokkal inkább növelni kellene a gazdaság versenyképességét is javító innováció állami támogatását, a világban és Európában zajló folyamatok is az állami szerepvállalás erősödését mutatják - írják közleményükben, hozzátéve: az eddigi gyakorlattal összeegyeztethetetlen, hogy a kormány előzetes egyeztetés nélkül - egy úgynevezett "salátatörvényben" - terjeszt a Parlament elé olyan törvényjavaslatot, amely a gazdaság minden szereplőjét egyformán érinti. A szövetség arra szólítja fel a kormányt, hogy vonja vissza az előterjesztést.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet