Reneszánszukat élik a buszos utazások Európában, s ez a magyarországi idegenforgalmi trendekben is érezhető. Erre utal, hogy a magyarországi beutazó turizmusban átlagosan 10-15 százalékos bővülés tapasztalható a buszközlekedésben – tudta meg a Világgazdaság.
Főleg Németország keleti és déli tartományaiból érkeznek így a turisták Magyarországra – mondták a lapnak a cégek –, de sokan jönnek busszal Hollandiából és Romániából is.
Eközben a légitársaságok forgalma alaposan megcsappanhat: a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség becslése szerint a globális utasforgalom nyolc százalékkal csökken az idén. A trend magyarázata: a válság nyomán előtérbe került az olcsóbb buszos utazás, míg a drágább repülést megfontolják a turisták.
A kiutazásban ugyanakkor nem látszik a buszos forgalom erősödése, van olyan cég, amely eddig 40 százalékkal kevesebb magyart szállított a népszerű bolgár, görög és olasz tengerpartokra, mint tavaly.
