BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmenti a kormány az erőművet

A Vértesi Erőmű három éves racionalizálási programját támogatja a kormány, az átalakítások után 2011-re ismét nyereséges lehet az üzem.

2009. június 19. péntek, 09:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 1500 munkahelyet óv meg a kormány azzal, hogy tulajdonosi döntéssel támogatja a Magyar Villamos Művek (MVM) Vértesi Erőművének 3 éves racionalizálási programját - közölte a Népszavával Szollár Domokos kormányszóvivő.

Az MVM-nek évente 12 milliárd forint veszteséget termel az, hogy az erőmű drágábban termeli az áramot, mint ahogy el tudja adni, az év elején még 2 100 dolgozót foglalkoztató üzem teljes bezárásának költségei meghaladnák a 35 milliárd forintot - írja a lap.

A termelés hatékonyabbá tételével, egyes vagyontárgyak és eszközök eladásával, privatizációval, illetve magántőke bevonásával a kormány szerint 2011-re ismét nyereséges lehet az üzem.

Szörényi Gábor, a Magyar Energia Hivatal vezetője a Figyelőnek elmondta: elgondolkodtató, hogy a megújuló, környezetbarát energia előállítását kevesebbel segítjük, mint a Vértesi Erőmű fennmaradását. Az erőmű tulajdonosa évi 12 milliárd forinttal, a lakosság, az úgynevezett szénfillér (az erőműhöz tartozó márkushegyi bánya fennmaradását szolgáló hozzájárulás) befizetése révén évi 8 milliárd forinttal támogatja a vértesi áramtermelőt.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet