BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A felszámolók sem szeretik a válságot

A felszámolási ügyek száma ugyan megugrott, ezzel párhuzamosan azonban a fizetésképtelenség is, a felszámolandók 90 százaléka már vagyontalan.

2009. június 19. péntek, 09:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Habár májusban ötször annyi, 1330 felszámolási eljárást indítottak Magyarországon cégek ellen a hitelezőik, mint tavaly ilyenkor, így a felszámolók munkája megsokszorozódott, nem feltétlenül nagy nyertesei ők a válságnak, ugyanis a felszámolandók 90 százaléka már vagyontalan - írja a Világgazdaság.

Ennek az is oka, hogy a kft.-k minimálisan kötelező alaptőkéjének leszállítása és az egyórás cégbejegyzés nagyban megkönnyíti azoknak a helyzetét, akik tudatosan kívánják kimenteni a vagyonukat.

A lap információi szerint Magyarországon már több, erre specializálódott – magát válságmenedzsernek nevező – személy is van, aki úgymond „legálisan” tünteti el a vagyont a cégekből. Egy felszámolt cég ellen beadott összes hitelezői igénynek átlagosan a 98 százalékát nem tudják a vállalkozás vagyonából kifizetni.

A felszámolói díjak ősztől emelkednek: az alap változatlanul a regisztrációs díj, amely a hitelezői követelés egy százaléka, minimum ötezer, maximum kétszázezer forint - írja a lap.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet