Habár májusban ötször annyi, 1330 felszámolási eljárást indítottak Magyarországon cégek ellen a hitelezőik, mint tavaly ilyenkor, így a felszámolók munkája megsokszorozódott, nem feltétlenül nagy nyertesei ők a válságnak, ugyanis a felszámolandók 90 százaléka már vagyontalan - írja a Világgazdaság.
Ennek az is oka, hogy a kft.-k minimálisan kötelező alaptőkéjének leszállítása és az egyórás cégbejegyzés nagyban megkönnyíti azoknak a helyzetét, akik tudatosan kívánják kimenteni a vagyonukat.
A lap információi szerint Magyarországon már több, erre specializálódott – magát válságmenedzsernek nevező – személy is van, aki úgymond „legálisan” tünteti el a vagyont a cégekből. Egy felszámolt cég ellen beadott összes hitelezői igénynek átlagosan a 98 százalékát nem tudják a vállalkozás vagyonából kifizetni.
A felszámolói díjak ősztől emelkednek: az alap változatlanul a regisztrációs díj, amely a hitelezői követelés egy százaléka, minimum ötezer, maximum kétszázezer forint - írja a lap.
