BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két éven belül hatékonyabb közigazgatás

A kormány 5,8 milliárd forintos összeggel 301 nyertes önkormányzat számára biztosít támogatást EU-s forrásokból, saját szervezeteik, belső folyamataik megújítására - mondta Dr. Bálint Ákos NFÜ Közigazgatási Reform Programok Irányító Hatóságának főigazgatója a Napi Gazdaság hatékonyságfejlesztésről és költségcsökkentő módszerekről szóló konferenciáján.

2009. június 18. csütörtök, 12:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Korábban ilyen jellegű támogatás nem volt, ezért ez számunkra is egy próba, most zajlik a támogatási szerződések megkötése, ezek után derül majd ki, hogy az önkormányzatok mennyire nyitottak az ilyen jellegű megújulásra - tette hozzá a szakember.

Két éven belül állami szinten is megújulnak a jelentősebb hatósági- és belső szervezeti folyamatok is. A szervezetek és a folyamatok fejlesztése szempontjából először túl kell esni a HR-felzárkózáson, ezt követően jöhet a megújítás.

Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium vezetésével indult el a deregulációs folyamat, de nyilvánvalóvá vált, hogy az érintett szervezeteket is be kell vonni az átalakításokba - fejtette ki Bálint.

A magyar közigazgatási rendszer finanszírozása a főigazgató szerint a GDP 5,9 százalékát igényelte 2001-ben, a rákövetkező években 4 százalék közelébe csökkent, azonban 2006-után ismét emelkedésnek indult. Az európai átlag a GDP 4 százalékát teszi ki, a leghatékonyabb svéd rendszerben azonban csak 2 százalék, van tehát mit tenni Magyarországon - tette hozzá Bálint.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet