Nem kapták meg járandóságukat az állásidőn lévő diósgyőri kohászat, a DAM 2004. Kft. dolgozói, akik immár napok óta várnak bérükre - mondta Ágotai József, a cég vasas-szakszervezetének vezetője. A szakszervezeti vezető szerint az ügyvezető, Almási Alex arról tájékoztatta a szakszervezetet és az üzemi tanácsot, hogy azért nem utalta át a májusi bért, mert a miskolci önkormányzat az iparűzési adó miatt inkasszót vetett ki a társaság számláira. Ágotai József szerint azonban a szakszervezet határozott kérésére az önkormányzat két napra felszabadított egy számlát, ezért utalni lehetne a májusi fizetést. Ezt azonban a DAM ügyvezetése egyelőre nem tette meg, az összes számla felszabadítását kérte - mondta Ágotai, aki szerint az állományban lévő, de már több mint fél éve kényszerűségből állásidőn lévő mintegy 900 diósgyőri kohász összes májusi járandósága valamivel több mint nettó 80 millió forint. A szakszervezeti vezető elmondta azt is, hogy kedden az első lépcsőben több mint százhatvan munkavállaló személyesen is megkapta, illetve megkapja a felmondásáról szóló levelet, és ezzel lényegében megkezdődött az elbocsátási hullám a diósgyőri kohászatban - írja az MTI Eco.
