Borúlátóak a magyar munkáltatók azzal kapcsolatban, hogy hogyan alakul a következő három hónapban dolgozóik létszáma - írja a Világgazdaság a Manpower kutatása alapján.
A megkérdezett cégek 14 százaléka vélte úgy, hogy a következő negyedévben létszámcsökkentést kényszerül végrehajtani, és csak 10 százalékuk mondta azt, hogy bővítené munkaerő-állományát, 75 százalékuk szerint viszont nem lesz szükség a létszám változtatására.
Területi bontásban a legoptimistábbnak a budapesti cégek bizonyultak, a legsötétebb jövőképpel pedig az észak-alföldi régióban rendelkeznek. Nemzetközi szinten Norvégiában és Lengyelországban a legjobbak a kilátások, míg Spanyolországban, Írországban és Nagy-Britanniában a legrosszabbak - írja a lap.
