BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokan terveznek még leépítést

A Manpower felmérése szerint a magyar cégek 14 százaléka készül leépítésre az elkövetkező negyedévben.

2009. június 9. kedd, 07:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Borúlátóak a magyar munkáltatók azzal kapcsolatban, hogy hogyan alakul a következő három hónapban dolgozóik létszáma - írja a Világgazdaság a Manpower kutatása alapján.

A megkérdezett cégek 14 százaléka vélte úgy, hogy a következő negyedévben létszámcsökkentést kényszerül végrehajtani, és csak 10 százalékuk mondta azt, hogy bővítené munkaerő-állományát, 75 százalékuk szerint viszont nem lesz szükség a létszám változtatására.

Területi bontásban a legoptimistábbnak a budapesti cégek bizonyultak, a legsötétebb jövőképpel pedig az észak-alföldi régióban rendelkeznek. Nemzetközi szinten Norvégiában és Lengyelországban a legjobbak a kilátások, míg Spanyolországban, Írországban és Nagy-Britanniában a legrosszabbak - írja a lap.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet