BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsonyabb nyugdíjkorhatár a tanároknak?

A Pedagógusok Szakszervezete kezdeményezte, hogy a pedagógusok számára 60 évben határozzák meg a nyugdíjkorhatárt.

2009. június 9. kedd, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az általános nyugdíjkorhatártól eltérő nyugdíjba vonulás lehetőségét kezdeményezi a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a pedagógusok, dadusok, gyermekfelügyelők és a pedagógiai asszisztensek számára - írja a Népszava. A szakszervezet tárgyalásokat kezdeményezett Herczog László munkaügyi miniszterrel arról, hogy a gyerekekkel közvetlenül foglalkozók nyugdíjkorhatárát 60 évben határozzák meg. Galló Istvánné, a PSZ elnöke a lapnak elmondta: azt szeretnék, ha a pályán eltöltött 15. évtől kezdődően minden ötödik évben 1-1 év, így a 35. évben már 5 év korkedvezmény járna azoknak a pedagógusoknak, akiknek egészségi állapota ezt indokolja.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet