BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább apad az MNB fegyvertára

A Magyar Nemzeti Bank június 5-én, pénteken közzétett jelentése szerint további 221 millió euróval 26,662 milliárd euróra mérséklődtek a nemzetközi tartalékok. A dollár-állomány tovább emelkedett 37,385 milliárdra.

2009. június 5. péntek, 15:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly decembertől májusig az MNB euró-tartaléka 2,622 milliárddal, éves bázison pedig 9,778 milliárddal nőtt. A dollár-állomány a decemberihez képest 3,51 milliárddal, az egy évvel azelőttihez képest pedig 11, 241 dollárral emelkedett.

A korábbiakban megfigyelhető tartaléktöbblet azonban folyamatosan csökken, már április végén is érzékelhető volt a romló tendencia. A jelentős csökkenés oka, hogy 234 milliárd forintnyi lejáró államkötvény-állományt kellett visszavásárolnia a jegybanknak.

Az IMF, a Világbank és az Európai Unió összesen 20 milliárd eurós készenléti hitelt biztosított Magyarországnak 2008. november 7-én. Az eddig közzétett adatok szerint ebből 11,3 milliárd eurót hívott le az ország. A lehívott összeget túlnyomórészt a költségvetés és a lejáró adósság finanszírozására használták fel.

Az IMF májusi felülvizsgálatának eredményeként június végétől jóváhagyta a további, 1,43 milliárd eurós részletre vonatkozó lehívását.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet