Tavaly decembertől májusig az MNB euró-tartaléka 2,622 milliárddal, éves bázison pedig 9,778 milliárddal nőtt. A dollár-állomány a decemberihez képest 3,51 milliárddal, az egy évvel azelőttihez képest pedig 11, 241 dollárral emelkedett.
A korábbiakban megfigyelhető tartaléktöbblet azonban folyamatosan csökken, már április végén is érzékelhető volt a romló tendencia. A jelentős csökkenés oka, hogy 234 milliárd forintnyi lejáró államkötvény-állományt kellett visszavásárolnia a jegybanknak.
Az IMF, a Világbank és az Európai Unió összesen 20 milliárd eurós készenléti hitelt biztosított Magyarországnak 2008. november 7-én. Az eddig közzétett adatok szerint ebből 11,3 milliárd eurót hívott le az ország. A lehívott összeget túlnyomórészt a költségvetés és a lejáró adósság finanszírozására használták fel.
Az IMF májusi felülvizsgálatának eredményeként június végétől jóváhagyta a további, 1,43 milliárd eurós részletre vonatkozó lehívását.
