BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy új influenzával fertőzött magyart találtak

Egy fiatal fővárosi férfinál mutatták ki másodikként Magyarországon az új típusú influenzavírust - áll az Egészségügyi Minisztérium kedd esti közleményében.

2009. június 3. szerda, 07:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A férfi múlt szombaton tért haza New Yorkból, de a betegség tüneteit már itt észlelte, majd hétfőn jelentkezett influenzás tünetekkel a László Kórház ambulanciáján. A tájékoztatás szerint a betegség csak enyhe hőemelkedéssel, fáradékonysággal járt, így kórházi kezelésre nem volt szükség, elég volt a gyógyszer alkalmazása. A férfi barátnője, aki vele együtt utazott, már hazaérkezése előtt meggyógyult. Az ÁNTSZ vizsgálja, hogy a beteg környezetében tovább terjedt-e a fertőzés.

Székely Tamás egészségügyi miniszter múlt pénteken jelentette be, hogy kimutatták az új vírust egy brazil férfitól Egerben vett mintában; vasárnapi hírek szerint ő már el is hagyta az országot, és másoknál mindeddig nem mutatták ki a betegséget.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet