A férfi múlt szombaton tért haza New Yorkból, de a betegség tüneteit már itt észlelte, majd hétfőn jelentkezett influenzás tünetekkel a László Kórház ambulanciáján. A tájékoztatás szerint a betegség csak enyhe hőemelkedéssel, fáradékonysággal járt, így kórházi kezelésre nem volt szükség, elég volt a gyógyszer alkalmazása. A férfi barátnője, aki vele együtt utazott, már hazaérkezése előtt meggyógyult. Az ÁNTSZ vizsgálja, hogy a beteg környezetében tovább terjedt-e a fertőzés.
Székely Tamás egészségügyi miniszter múlt pénteken jelentette be, hogy kimutatták az új vírust egy brazil férfitól Egerben vett mintában; vasárnapi hírek szerint ő már el is hagyta az országot, és másoknál mindeddig nem mutatták ki a betegséget.
