Gyurcsány Ferenc legutóbbi blogbejegyzésében arról ír, hogyan tölti hétköznapjait, amióta nem kötik le a miniszterelnöki teendők. Napközben olvas, jegyzetel, ügyeket intéz és találkozókat bonyolít le, az estéket családjával tölti. Továbbra sem lett nagy tévénéző, de például megvette a goromba dr. House-ról szóló sorozat első három évadját, hogy bepótolja a nem látottakat.
"A közélet első vonalából visszahúzódtam - írja. Persze figyelem, hogy mit tesz a kormány, mit mondanak, csinálnak a pártok. Találkozom emberekkel, beszélek velük, tájékozódom. Olvasom, hallom, hogy van, aki ennél aktívabb szerepet szeretne látni tőlem. Én ebben a helyzetben a visszafogottságot tartom magamra számára követendőnek."
