BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajnai szerint visszaállították az egyensúlyt

Nem a jövő évi választás megnyerését fogja a kormány cselekedeteivel célozni, hanem az ország hosszú távú érdekeit - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök a kormány első ötven napját értékelve a mai kormányülés nyílt részén.

2009. június 3. szerda, 12:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány az elmúlt hetekben visszavitte az országot egyensúlyi állapotba, amely stabil növekedési alap lehet- állította a kormányfő. Az egyensúlyteremtés áldozatot kért a nyugdíjasoktól, köztisztviselőktől és a családosoktól is - tette hozzá. A kormány mai ülésén megtárgyalták a szolidaritási csomagot, amely kiterjeszti a devizahiteles lakástulajdonosoknak nyújtott garanciákat és kibővíti a méltányossági nyugdíjemelés lehetőségét.

Bajnai emlékeztetett arra, hogy kormány már benyújtotta a jövő évi adócsomagot - amely az élőmunka terheit jelentősen csökkenti, mind a szja, mind a tb-járulék csökkentés révén. A magyar vállalkozások a járulékcsökkentés révén 400 milliárd forinthoz jutnak 2010-ben. Ezekkel az intézkedésekkel az ország versenyképessége úgy nő, hogy képes legyen az EU átlagánál gyorsabb növekedésre - így folytathatja a felzárkózást.

Bajnai szerint kormány programja már mutatja az eredményeit: a forint erősödése 400 milliárd forinttal csökkentette a lakosság devizahitel állományát, de a CDS felárak is felére estek az elmúlt ötven napban. Bajnai szerint siker a megújított IMF-EU hitelszerződés is, nem beszélve arról, hogy a módosított 3,9 százalékos idei GDP-arányos hiány az EU legjobb egyharmadában lesz.

Az épülő bizalom még nagyon törékeny, ezért annak erősítése minden politikai és gazdasági szereplő felelőssége. Stabil parlamenti többséggel Magyarország ki tud lábalni a gazdasági válságból - mondta Bajnai Gordon.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet