BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatértek a régi szép idők a tőzsdén

Májusban ismét ezermilliárd forint felett volt a részvényforgalom a BÉT-en, ilyen utoljára tavaly októberben fordult elő.

2009. június 2. kedd, 12:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 1 093 milliárd forintnyi kötés született májusban részvényekre a budapesti Értéktőzsdén, ez közel duplája a januárban-februárban tapasztalt forgalmi adatoknak és mintegy 250 milliárd forinttal haladja meg az áprilisi értéket. A legtöbb kötés az OTP részvényekre született változatlanul, s ezek árfolyamának emelkedése automatikusan vonta maga után a forgalom emelkedését is.

Ezermilliárd forint felett utoljára tavaly októberben volt a részvényforgalom, csak akkor az árfolyamok éppen a másik irányba tartottak. Ekkora, forintban mért aktivitás egyébként rendszeresen tavaly május előtt volt jellemző a piacra.

A brókercégek forgalmi rangsorát az azonnali piacon az Erste Befektetési Zrt. vezeti 223 milliárd forinttal, második helyen nem meglepő módon a KBC Securities áll 211 milliárd forinttal. A harmadik helyen ezúttal a Cashline Értékpapír áll, 104 milliárd forinttal, a negyedik a Concorde 86 milliárddal. A piac változatlanul koncentrált, amit jól mutat, hogy a harmadik és negyedik helyezett összesen nem bonyolított akkora forgalmat, mint az első, vagy a második a dobogón.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet