BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan, mire számíthatunk 2011-ben!

A konvergenciajelentés 2009-ben 6,7, 2010-ben 0,9 százalékos GDP-csökkenéssel számol, míg 2011-re már 3,6 százalékos növekedést prognosztizál - közölte a PM.

2009. június 2. kedd, 08:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2009-es és a 2010-es számok nem jelentenek újdonságot, azokat az IMF-fel folytatott konzultáció után nyilvánosságra hozott makropálya már tartalmazta.

A szaktárca közlése szerint a féléves konvergenciajelentést május 29-én, pénteken juttatták el Brüsszelbe.

A jelentés kapcsolódik az évente aktualizált konvergenciaprogramokhoz, melyeket minden uniós tagország decemberben készít el. Magyarország 2006-ban vállalta, hogy a konvergenciafolyamat helyzetéről, az államháztartási egyensúly javításának menetéről, az ezt szolgáló strukturális reformok előrehaladásáról sűrűbben, hathavonta készít összefoglalót. Eddig négy ilyen jelentés készült (évente kettő) 2007-ben és 2008-ban, mégpedig áprilisban és szeptemberben.

A mostani jelentés is áprilisban lett volna aktuális, ám az unióval történt megállapodás alapján ennek határideje május végére változott, hogy az összefoglaló teljes képet tudjon adni a felülvizsgált makrogazdasági és költségvetési pályáról, a tervezett és eldöntött kiadáscsökkentő, valamint strukturális intézkedésekről.

Ez a jelentés annyiban bővült a korábbiakhoz képest, hogy nem csak az eddig megtett intézkedésekről, valamint a jelenlegi helyzetről tartalmaz beszámolót, hanem az idei esztendő mellett kitekintést ad 2010-re és 2011-re is - fogalmaz a szaktárca közleménye.

Forrás: PM

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet