BUX 138960.19 -0,38 %
OTP 44830 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bízik Magyarországban a német külügyminiszter

A Magyarországon most elindított reformfolyamatok olyan keretfeltételeket teremtenek, amelyek révén az ország és gazdasága ismét növekedési pályára állhat - mondta a Népszabadságnak adott interjújában Frank-Walter Steinmeier, a kedden Budapesten tárgyaló német külügyminiszter és alkancellár.

2009. június 2. kedd, 08:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap keddi számában megjelent és az MTI által idézett interjúban Steinmeier azt mondta: Magyarország még mindig nagy növekedési potenciállal bír. Szólt arról is, hogy Németország Brüsszelben támogatta, hogy a magyar államháztartást európai pénzekkel segítsék meg. Azt mondta, mindezt jó okkal tették, Németország nemcsak a legnagyobb befektető Magyarországon, hanem egyúttal Budapest legfontosabb kereskedelmi partnere is.

A német külügyminiszter nagyon aggasztónak nevezte, hogy a kelet-közép-európai térségben, így Magyarországon is egyre nagyobb teret nyernek a szélsőjobboldali erők. Nemcsak a politikának, hanem a civil társadalomnak, minden egyes polgárnak is van tennivalója abban, hogy a gyűlöletnek és az erőszaknak ne biztosítsunk se teret, se pedig táptalajt - tette hozzá.

A tervek szerint Steinmeier az európai energiabiztonságról, a gazdasági válságról és a Duna menti együttműködésről is tárgyal ma Budapesten. A német diplomácia vezetője magyarországi útján találkozik magyar partnerével és a kormányfővel is. A kétoldalú tárgyalásokon a tervek szerint szóba kerül a klímapolitika, az EU-orosz viszony és a lisszaboni szerződés is.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet