A magyar politikai közélet színvonalának teljesen megfelelő színtű párbaj alakult ki Simor András és a Fidesz között. A Magyar Nemzet Online tudósítása szerint az MNB elnöke levélben reagált Orbán Vikotr, a Fidesz elnökének nemrég tartott sajtótájékoztatóján elhangozzt kijelentésre. Orbán Viktor az MNO szerint azt mondta: „Torkig vagyok azzal a helyzettel, amikor Magyarországon a jegybankelnök, a miniszterelnök meg a pénzügyminiszter kimenti vagyonát az adózás elől offshore cégekbe, majd ezután pénzhiányra hivatkozva, megszorításokkal sarcolja meg az embereket"
Simor András levelében felszólította Orbánt, hogy a jövőben tartózkodjon az efféle megnyilvánulásoktól. Simor szerint ugyanis sem tulajdonában, sem érdekeltségében nincs offshore cég, mindössze egyetlen külföldi bejegyzésű társaság, a Trevisol Management Services Ltd. nevű cég az övé, ez viszont - mint írja - az Európai Unió egyik tagállamában bejegyzett, a helyi adójogszabályok alapján adót fizető (onshore) cég. A jegybankelnök szerint a társaságnak Magyarországon nem keletkezett jövedelme, így ezen keresztül nem ment ki pénz az országból. Simor levelében állítja: Orbán Viktor szavai alkalmasak a jegybankelnök jó hírnevének megsértésére, valamint a nemzeti bank tekintélyének csorbítására, ezért felszólítja a Fidesz elnökét, hogy a jövőben tartózkodjon a hasonló kijelentétől. Az MNB elnöke közölte: levelét az őt kinevező köztársasági elnöknek is megküldte.
Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki kabinetjének vezetője válaszlevelében arra hívja fel Simor figyelmét, hogy szerinte a szóban forgó Trevisol Management Services Ltd, amelynek Simor 100 százalékos tulajdonosa, igenis offshore cég, s mint ilyen, alkalmas az adófizetési kötelezettség kijátszására, „mint ahogyan az is mindenki számára világos, hogy Ciprus nem éppen az átláthatóan gazdálkodó, törvénytisztelő, példás adófizető üzletemberek gyűjtőhelye" - írja az MNO Szijjártó szerint nem a Fidesz feladata annak eldöntése, hogy Simor cége követett-e el törvénysértést, azt majd eldöntik az arra illetékes hatóságok.
A válaszlevél megjegyzi: lehetetlen megsérteni a jegybankelnök jó hírnevét, hiszen az jelenleg nem létezik. Szijjártó azt kéri Simortól, hogy „a későbbiek folyamán - amennyiben újra levélben kíván Elnök úrhoz fordulni - mellőzzön mindennemű felszólítást, mert azokat az Önök közötti viszony nem teszi indokolttá".
