BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megérkezett Magyarországra új influenzavírus

Magyarországon is kimutatták az új influenzavírust, mégpedig egy brazil állampolgárnál; a férfi időközben meggyógyult.

2009. május 29. péntek, 20:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brazil férfi Egerben lett beteg, beutalták a helyi kórházba, ahol mintát vettek tőle, ami negatív volt - közölte az MTI-vel Székely Tamás egészségügyi miniszter. A mintát elküldték az Országos Epidemiológiai Központba. Ott a további laboratóriumi vizsgálatok kimutatták a H1N1 vírust a szervezetében - mondta.

A brazil állampolgárságú férfi New Yorkban él, és három nappal ezelőtt turistaként érkezett Magyarországra. Akkor még nem volt beteg; később belázasodott, s felső légúti tünetekkel háziorvoshoz fordult. Az orvos megvizsgálta és tünetei alapján beutalta az egri kórházba. A brazil fiatalember időközben meggyógyult. Felvették vele a kapcsolatot, hogy segítségével felkutassák azokat az embereket, akikkel betegsége alatt találkozott - mondta a miniszter.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet