BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több cég késik a hitelével

A vállalati és a lakossági szektorban egyaránt jelentősen növekedett a késedelmes hitelek száma.

2009. május 29. péntek, 19:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) jelentése szerint március végén 24 ezer cégnek volt késedelmes hitele, míg tavaly csak mintegy 18 ezer cég rendelkezett késedelemmel. A teljes vállalati késedelmes állomány aránya elérte a 4 százalékot, míg egy éve még 2,5 százalék alatt volt.

Ezzel együtt a vállalati állomány az első negyedévben 758 milliárd forintra emelkedett a korábbi 432 milliárdról. A késedelmek jelentősen nőttek minden lejárati kategóriában. A forint alapú hitelek részaránya 60 százalékról 50 százalék körülire csökkent.

A lakossági hitelek körében bekövetkezett késedelmek száma az év első negyedévében átlépte az 1 milliót. Az élő mulasztások száma 740 ezer, ez nagyjából 50 százalékos emelkedést jelent egy év alatt. A jelentés szerint a mulasztások drasztikus növekedése tovább mélyítheti a bankszektor válságát.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet