BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre nagyobbat buknak a magyar autókereskedők

Nagymértékben, 63 százalékkal esett vissza a személyautó eladás Magyarországon május első hetében, a teljes havi adatok még rosszabbak lehetnek. A közelgő áfaemelés tovább ronthatja a mutatót.

2009. május 29. péntek, 09:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hatalmas, 63 százalékos visszaesést mért a személyautók eladásában a Datahouse autóipari adatszolgáltató május első három hetében - közli a Magyar Nemzet. A tavalyi 8189-cel szemben 3029 autó talált gazdára a hónapban. A cég becslése szerint május végére ez az arány tovább romolhat, a tavalyi 13 222-vel szemben 5900 eladott autóra számítanak, ami 66 százalékos visszaesést jelentene.
Nem túl rózsás a helyzet a kistehergépjárművek kategóriájában sem, itt a hó első három hetében 46,5 százalékos volt a visszaesés, a teljes hónapra pedig 51 százalékot jósolnak. A Datahouse szerint a közelgő áfaemelés tovább ronthatja a helyzetet.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet