BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Telenyomta pénzzel a piacot az MNB

Már több mint 20 millió darab van forgalomban a Magyar Nemzeti Bank által 2009. április 15-én először kibocsátott korszerűsített bankjegyekből.

2009. május 21. csütörtök, 18:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2008 őszén már megismert 10 000 forintos után most további öt címlet, az 500, az 1000, a 2000, az 5000 és a 20 000 forintos bankjegy is megújult változatban került forgalomba - tájékoztatta az MTI-t csütörtökön az MNB kommunikációs osztálya. A címletek 2009. április 15-ét megelőző változatai továbbra is törvényes fizetőeszközök maradnak.

Az egyes címletek korszerűbb változatai megjelenésükben csaknem teljesen megegyeznek a korábbiakkal, azonban további, a hamisítást nehezítő biztonsági elemeket (például az euróbankjegyeken is alkalmazott apró sárga köröket) is tartalmaznak.

Az 1000 forintosra új, ezüstszínű, a környezeti hatásoknak ellenálló, a hétköznapi vásárlási helyzetekben könnyen ellenőrizhető, hologram-hatású fémcsík került, továbbá fekete színűre változott a sorszáma.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet