BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keményen megadóztatnák a cafeteriát

A kabinet három nap alatt tervezi megtárgyalni a jövő évi adótörvények főbb elemeit: szerdán és csütörtökön a kormányülésen, pénteken pedig az OÉT ülésén kerülnek elő a még vitás kérdések – márpedig azokból lesz bőven.

2009. május 21. csütörtök, 06:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A természetbeni juttatások esetében nem mondana le a kormány a jelenleg adómentes juttatások megadóztatásáról, bár a nyomás hatására némiképp puhult az eredeti elképzelés. Ezek szerint az adómentes juttatások terhelése kismértékben csökken, mert az 54 százalékos szja mellett 33 helyett 27 százalék járulékot kell fizetni, a most adómentes juttatásoknál viszont 32 százalék szja-t kell majd fizetni. A kedvezményes körben marad az üdülési csekk, a bérlet, a melegutalvány, az iskolakezdési támogatás, valamint az iskolai és nem iskolai rendszerű képzések támogatása. Kikerül a korábban adómentes körből és az 54 százalékkal adózókhoz kerül viszont a hideg- és az internetutalvány, a nyugdíjpénztári hozzájárulás és tagdíj-kiegészítés.

További részletek a mai Napi Gazdaságban és itt olvashatók.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet