BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem sok ok van az emelkedésre

Nem várható ma a kitörő lelkesedés folytatódása a piacon, hacsak nem jön valami döbbenetesen jó hír Magyarország vagy a világ vonatkozásában.

2009. május 15. péntek, 08:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Péter János, a KBC Securities munkatársaaz indikatív árak alapján várható reggeli emelkedés után inkább lecsorgásra számítana a mai kereskedésben a Budapesti Értéktőzsdén. Számos makroadat lát ma napvilágot, a francia és a német GDP adat rossz lett és kérdés, milyen lesz a magyar. Sok jóra nem számítsunk, hacsak nem sikerült döbbenetesen jó adatot közzétenni (-6,4 százalék lett, ez nem nevezhető jónak).

A magyar CDS-ek ára az elmúlt napokban újra emelkedésnek indult, ez nem jó jel. Az OTP-ben az közelgő EBRD megállapodás és ennek részletei tartahatjá a lelket. Az MNB kamatcsökkentés halasztódásáról szóló nyilatkozatok alááshatják a Magyar Telekommal kapcsolatos pozitív hangulatot is. A Molra közelgő, várhatóan nem túl jó gyorsjelentéssel kapcsoaltos várakozások nyomhatják rá bélyegüket.

Amerikában ugyan vannak olyan nyilatkozatok, melyek szerint őszre vége lehet a recessziónak, de kérdés, mi lesz után, a konszenzus inkább elhúzódó visszaesést vár.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet