BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európán kívülről érkezik az új segítség

Az év első hónapjában több mint 20 százalékkal csökkent a Magyarországon dolgozó külföldiek száma.

2009. május 15. péntek, 08:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A statisztikai kimutatások alapján 2008 első negyedévéhez képest 12 ezerrel csökkent a külföldiek foglalkoztatása. Idén márciusban 44,4 ezer érvényes munkavállalási engedélyt és külföldiek foglalkoztatására irányuló bejelentést tartottak nyilván - írta a Népszabadság.

A legjelentősebben a szlovák és román munkavállalók száma esett vissza: tavaly az év első három hónapjában több mint 3 ezer szlovák munkavállaló lépett be a magyar piacra, idén számuk alig éri el a 420-at. Több mint 10 százalékkal nőtt viszont az Európán kívülről érkezett dolgozók száma.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet