A statisztikai kimutatások alapján 2008 első negyedévéhez képest 12 ezerrel csökkent a külföldiek foglalkoztatása. Idén márciusban 44,4 ezer érvényes munkavállalási engedélyt és külföldiek foglalkoztatására irányuló bejelentést tartottak nyilván - írta a Népszabadság.
A legjelentősebben a szlovák és román munkavállalók száma esett vissza: tavaly az év első három hónapjában több mint 3 ezer szlovák munkavállaló lépett be a magyar piacra, idén számuk alig éri el a 420-at. Több mint 10 százalékkal nőtt viszont az Európán kívülről érkezett dolgozók száma.
