A lakosság 70 százaléka szükségesnek tartja a takarékosságot - idézi az MTI-Eco Bajnai Gordont, aki a Gazdasági Egyeztető Fórum (GEF) soros ülésén beszélt.
A kormány célja a válságkezelés, az egyensúlyteremtés, a gazdasági növekedés beindítása és a bizalom visszaszerzése, ezek nélkül ugyanis nem lehetséges a fejlődés. Egy év mindenre nem elég, de arra igen, hogy a válságkezelő intézkedésekkel a kedvezőtlen tendenciát visszafordítsák - fogalmazott a miniszterelnök.
A növekedés beindításához akadálymentesítésre, az adók csökkentésére van szükség, ezért a kormány olyan adójavaslatot készül előterjeszteni, amely 2010-től lehetővé teszi, hogy a munkavállalók 90 százaléka a személyi jövedelemadó alsó sávjába tartozzon - mondta Bajnai, hozzátéve: a nagyobb vagyonok megadóztatása is szükséges.
A GEF-en a miniszterelnök a foglalkoztatottság növelésének fontosságát is hangsúlyozta, s ennek részét képezi, hogy a 2012 után fokozatosan 65 évre emelik a nyugdíjkorhatárt, illetve megváltoztatják a gyes és a gyed időtartamát.
Az ülésen Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter vette át a GEF elnöki tisztségét. Varga a konszenzus, a közös célok keresésének fontosságát hangsúlyozta, s úgy vélekedett, el kell érni, hogy a gazdaságba minél több forrás kerüljön.
