BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válságkezelés minden fronton

A kormány válságkezelő intézkedései visszafordíthatják a negatív folyamatokat - mondta Bajnai Gordon a GEF mai ülésén.

2009. május 14. csütörtök, 17:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lakosság 70 százaléka szükségesnek tartja a takarékosságot - idézi az MTI-Eco Bajnai Gordont, aki a Gazdasági Egyeztető Fórum (GEF) soros ülésén beszélt.

A kormány célja a válságkezelés, az egyensúlyteremtés, a gazdasági növekedés beindítása és a bizalom visszaszerzése, ezek nélkül ugyanis nem lehetséges a fejlődés. Egy év mindenre nem elég, de arra igen, hogy a válságkezelő intézkedésekkel a kedvezőtlen tendenciát visszafordítsák - fogalmazott a miniszterelnök.

A növekedés beindításához akadálymentesítésre, az adók csökkentésére van szükség, ezért a kormány olyan adójavaslatot készül előterjeszteni, amely 2010-től lehetővé teszi, hogy a munkavállalók 90 százaléka a személyi jövedelemadó alsó sávjába tartozzon - mondta Bajnai, hozzátéve: a nagyobb vagyonok megadóztatása is szükséges.

A GEF-en a miniszterelnök a foglalkoztatottság növelésének fontosságát is hangsúlyozta, s ennek részét képezi, hogy a 2012 után fokozatosan 65 évre emelik a nyugdíjkorhatárt, illetve megváltoztatják a gyes és a gyed időtartamát.

Az ülésen Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter vette át a GEF elnöki tisztségét. Varga a konszenzus, a közös célok keresésének fontosságát hangsúlyozta, s úgy vélekedett, el kell érni, hogy a gazdaságba minél több forrás kerüljön.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet