BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan a fővárosi büdzsé

A februárban elkészült tervekhez képest minimális változtatással - 2,1 milliárd forintos belső átcsoportosítással - elfogadta a Fővárosi Közgyűlés Budapest idei költségvetését.

2009. május 14. csütörtök, 11:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A főváros két hónapot késlekedett a költségvetési rendelet megalkotásával, ugyanis Hunvald György MSZP-s képviselő előzetes letartóztatása miatt elolvadt a fővárost irányító MSZP-SZDSZ koalíció egyfős többsége. Ma reggel letette a képviselői esküt az MSZP-s Kivágó Iván Györgyné, így újra helyreállt a többség.

A Fővárosi Közgyűlés 34 igen és három nem szavazattal elfogadta Budapest idei költségvetését, ami 531 milliárd forintos kiadás mellett 484 milliárd forintos bevétel mellett 46,9 milliárdos hitelfelvétellel vagyis hiánnyal számol. A tavalyi büdzsében 513 milliárd forint kiadás, 488,7 milliárd forint bevétel és 25,2 milliárd forint hiány szerepelt.

A fővárosi Fidesz-frakció kivonult a vitáról, így nem is szavazott, a költségvetést MSZP és SZDSZ képviselői támogatták, míg az MDF képviselői elutasították.

Hock Zoltán, MDF-es képviselő szerint a költségvetési tervből hiányzik a városfejlesztési koncepció, míg Tarlós István fideszes vezérszónok azt kifogásolta, hogy a javaslat az elmúlt hónapokban semmit nem változott, holott az a beterjesztés pillanatában is alkalmatlan volt a vitára, azóta pedig pedig a romló gazdasági környezett miatt amúgy is szükség lett volna a kiigazításra.

A büdzsé elfogadásával való késlekedés miatt a főváros bevételei csökkentek, ugyanis az államháztartási törvény értelmében havi 4,4 milliárd forinttal lett kisebb a budapesti intézmények normatív finaszírozása.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet