A fővárosi közgyűlés megkezdte az idei költségvetési tervezetének tárgyalását, amelyet március 15-éig kellett volna elfogadnia, ám Hunvald György előzetes letartóztatása miatt a Budapestet irányító MSZP-SZDSZ frakciónak nem volt meg a többsége. Ma reggel letette a képviselői esküt az MSZP-s Kivágó Iván Györgyné, így újra helyreállt a többség a közgyűlésben, ami után ma végre elfogadhatja a testület a költségvetés tervét.
A büdzsé elfogadásával való késlekedés miatt a főváros bevételei csökkentek, ugyanis az államháztartási törvény értelmében havi 4,4 milliárd forinttal lett kisebb a budapesti intézmények normatív finaszírozása.
A fővárosi költségvetés tervezete 531 milliárd forintos kiadás mellett 484 milliárd forintos bevétel mellett 46,9 milliárdos hitelfelvétellel vagyis hiánnyal számol. A tavalyi büdzsében 513 milliárd forint kiadás, 488,7 milliárd forint bevétel és 25,2 milliárd forint hiány szerepelt.
