A csatorna úgy tudja, hogy a feltételezett beteget a hetedik kerületi Huszár utcából vitték el a László Kórházba a speciális védőruhába öltözött mentők.
Az eset kapcsán Kertész Adrienn azt mondta, hogy a beteget nem vették fel a kórházba, mert a gyorsteszt eredménye negatív volt. A teszt eredményétől függetlenül a betegtől orr és torokváladékot vettek, a mintát pedig vírusvizsgálatra küldték. Az eredmény általában néhány nap alatt elkészül - tette hozzá a főorvos.
Kertész Adrienn azt is elmondta, hogy április 27-e óta több tucat olyan beteget szállítottak hozzájuk, akiknél elvégezték az újfajta influenza-tesztet, de fertőzött beteget még nem találtak.
Korábban - a kormányülést követően - az egészségügyi miniszter azt mondta, hogy Magyarországon továbbra sem mutatták még ki az új típusú influenzavírust. Székely Tamás hozzátette: egyetlen megbetegedést sem okozott még Magyarországon az új influenza. A világban ugyanakkor növekedett a kimutatott influenzások száma, 5728 esetet regisztráltak, 61 halál esetet mutattak ki, és 33 országban van jelen az új vírus. Az egészségügyi miniszter közölte azt is, hogy hamarosan megkezdődhet a vakcina gyártása, mert a vadvírus életképes, elkezdett szaporodni - közölte az MTI.
A biztonsági intézkedésekről szólva a tárcavezető szólt arról is, hogy az infrakamerák működése óta 71 ezer embert vizsgáltak meg a Ferihegyi repülőtéren, közülük 208-nak volt magasabb a hőmérséklete, de egyikük sem volt influenzás. Önként 300-an jelentkeztek vizsgálatra, ők is egészségesek voltak. Több mint 500 olyan utast regisztráltak, akik fertőzött területről érkeztek.
