Elfogadta hétfőn a parlament, hogy 2012-től fokozatosan a jelenlegi 62 évről 65 évre emelkedjen a nyugdíjkorhatár, évente fél esztendővel, vagyis 2018-től lesz egységesen 65 év a nyugdíjba menetel legkorábbi időpontja. A korhatár előtti nyugdíj legalább 40 év járulékfizetés után igényelhető, ám ez csökkentett járandósággal honorálja a társadalombiztosítás.
A nyugdíjemelés mértéke a jövőben a gazdasági növekedés tempójától is függ. Amennyiben a GDP bővülésének üteme nem éri el az évi 3 százalékot, akkor csak az inflációval korrigálják a nyugdíjak értékét, a 3-4 százalék között 20 százalékos súllyal figyelembe veszik a nettó keresetek emelkedését is, míg a jelenlegi svájci indexálást csak az 5 százaléknál nagyobb tempójú években veszik elő.
A mai formájában megszűnik a 13. havi nyugdíj, az idén novemberben esedékes második felét el is törlik. A jövőben akkor lesz többletjárandóság, ha a gazdasági növekedés eléri a 3,5 százalékot - ekkor a havi nyugdíj negyede, de maximum 20 ezer forint jár, ám csak akkor ha a folyósítás nem veszélyezteti az államháztartás tervezett hiánycélját. A teljes egyhavi nyugdíjnak megfelelő, de legfeljebb 80 ezer forintos nyugdíjbónusz kifizetésére akkor kerülhet sor, ha a gazdasági növekedés meghaladja az évi 7,5 százalékot, ami gyakorlatilag a soha kategóriája.
