BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hat magyar volt gyanús disznókórban

Székely: nem tervezünk utazási korlátozásokat

2009. április 27. hétfő, 15:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idehaza hat eset esetében vetődött fel a sertésinfluenza jelenléte, öt Mexikóból és egy Új-Zélandból magyar turista esetében, ám negatív mind a hat eset - mondta Székely Tamás, egészségügyi miniszter sajtótájékoztatóján.

Az ÁNTSZ továbbra is megerősített szolgálatot lát el Ferihegyen és továbbra is él az a influenza-bejelentési rendszer, amely a „sima" vírus miatt amúgy is működtetnek. A magyar egészségügyi vezetés felvetette a kapcsolatot az USA hatóságaival - ahol izolálták a vírus új mutációját, hogy vakcina gyártáshoz azokat felhasználják, amelynek határideje 8-12 hét. A magyar kormány nem vezet be utazási korlátozásokat, ám a fokozott figyelemre inti az utazókat. Korai pánikolni - mondta Székely Tamás - mert az eddigi halálesetek számából korai lenne következtetéseket levonni.

A sertésinfluenza ugyanazokkal a tünetekkel jelentkezik mint a hagyományos influenza - mondta Falus Ferenc országos tisztifőorvos. A vírus cseppfertőzéssel terjed emberről-emberre egy védőmaszk már elegendő a védekezéshez - mondta Falus. Jelenleg nincs más óvintézkedésre szükség, mint arra, hogy ha valaki olyan beteggel találkozik, aki 7-10 nappal korábban a fertőzött területeken járt és az influenzás tüneteket produkálja, akkor a beteg orvoshoz forduljon.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet