Magyarországot kivezetni a világgazdasági válságból az a most megalakult kormány célja - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök a kormány alakuló ülésén. Az új kormányt a változás és a folytonosság egyaránt jellemzi, igaz megerősödött a szakértői képviselet - mondta a miniszterelnök a Parlamentben.
A válságnak nincs politikai ideológiája, ugyanakkor jó tudni, hogy a kormány mögött erős politikai támogatás - jelentős parlamenti többség van - áll, így a kormány a nehéz lépéseket is meg tudja tenni. A mostani minisztereknek nehezebb lesz a feladatuk, mint a korábbi megbízatásuk, sok olyan döntést kell hozni, amely rövid távon fájdalmat jelent a biztató jobb jövő érdekében - mondta Bajnai.
A mai ülésén a válságkezeléssel és a hosszú távú kérdésekkel foglakozik a kormány. A kormány mandátuma ugyan csak egy év, ám a döntései hosszútávon meghatározzák a magyar gazdaság lehetőségeit. A kormány célja, hogy a magyar gazdaságot hosszú távú növekedési pályára állítsa - mondta a Bajnai Gordon az alakuló ülés nyílt részén, ezt követően zárt ajtók között folytatódik a munka.
